Strona główna "Czas honoru" - laureat ZŁOTEJ TELEKAMERY
"Czas honoru" - laureat ZŁOTEJ TELEKAMERY

8 lutego 2015

"Czas honoru" jest jednym z najlepszych seriali telewizyjnych ostatnich lat.

Świadczy o tym nie tylko popularność wśród widzów, często bardzo młodych, ale również nagrody jakie dotychczas otrzymał.

W 2010 roku serial został nagrodzony dwukrotnie:
- w Houston (WorldFest Independent Film Festival) - Platinum Award
- w Nowy Jork (New York Festivals) - Srebrny Medal w kategorii: akcja.

W 2011 za muzykę do "Czasu honoru" nagrodę "Transatlantyk Oceans Award otrzymał Bartosz Chajdecki.

III seria "Czasu honoru" wydana przez TVP na DVD została Bestsellerem Empiku 2011, a seria VI Bestsellerem 2013.

W 2013 serial został wyróżniony nagrodą "Strażnika Pamięci" przyznaną przez tygodnik "Do Rzeczy" w kategorii "Twórca".

Serial trzykrotnie zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia - w 2012, 2013 i 2014 roku. Tym samym w tegorocznej edycji plebiscytu otrzyma Złotą Telekamerę.

Kto w tym roku w imieniu wszystkich aktorów i twórców "Czasu honoru" obierze złotą nagrodę widzów? Zobaczymy podczas uroczystej ceremonia wręczenia, która odbędzie się w poniedziałek, 9 lutego 2015 w Warszawie.

Galę, którą poprowadzą Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski, będzie można obejrzeć w TVP2. Początek o 21:40.

 


 

Warto przypomnieć historię czasohonorowych Telekamer.

Serial pierwszy raz nominowany był do nagrody widzów - czytelników Tele Tygodnia w 2011 roku, jednak w plebiscycie zdobył II miejsce, przegrywając z serialem "Ojciec Mateusz".

Rok 2012 - "Czas honoru" zdobywa 34,97% głosów i pierwsze miejsce w kategorii 'serial'. Piotr Adamczyk jest najlepszy w kategorii 'aktor'. Nagrodę dla serialu odebrali: Karolina Gorczyca (Ruda) i Jan Wieczorkowski (Władek).

Jan Wieczorkowski podziękował fanom i naszemu fanklubowi: "Pozdrawiam fanklub 'Czasu honoru' z Kielc (red. - fanklub powstał w Kielcach). Byli u nas na planie. Bardzo nas wspierają. Nigdy nie przeszło mi nawet przez myśl, że doczekamy się własnych fanów i, że będą tak prężnie działać. Fantastyczna sprawa!".

A oto jak o zdobytej nagrodzie wypowiadali się twórcy i aktorzy w programie 'Pytanie na śniadanie':

 

 

Rok 2013 - "Czas honoru" zajmuje pierwsze miejsce w kategorii 'serial tygodniowy' zdobywając 37% i pokonując m.in. "Komisarza Alexa".

Statuetkę odebrał producent Michał Kwieciński, któremu na scenie towarzyszyli aktorzy: Agnieszka Więdłocha (Lena) i Jakub Wesołowski (Michał). Na uroczystości obecna była również Karolina Gorczyca (Ruda).

 

 

Rok 2014 - "Czas honoru" triumfuje w kategorii 'serial'. Mając 31% głosów wyprzedził przebój TVP1 - serial "Anna German". Nagrodę odebrali: Karolina Gorczyca, Jakub Wesołowski i producent Michał Kwieciński.

 

Jak widać, nasz ulubiony serial pokonał trzykrotnie seriale o wiele większej oglądalności. Świadczy to o tym, że ma najlepszych fanów na świecie, którzy przez wiele lat wiernie go oglądali i głosowali w plebiscycie Tele Tygodnia.

Serdecznie za to dziękujemy!

Bez Was nie byłoby Złotej Telekamery!

 

 

Statuetka Telekamery

 

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze