Strona główna KONKURS - Autografy - rozwiązania
KONKURS - Autografy - rozwiązania

15 lutego 2015

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie, spróbowali swych sił w konkursie i walczyli o zestaw autografów bohaterów "Czasu honoru".

Pytania sprawiły Wam chyba trochę kłopotu, gdyż otrzymaliśmy tylko 32 zgłoszenia konkursowe, z czego 6 osób przesłało nieprawidłowe odpowiedzi.

Na szczególne uznanie zasługują: Grzegorz z Szydłowca (Bronek1) oraz Natalia z Sobótki (Natalia1944), którzy jako pierwsi, po niespełna 3 godzinach od ogłoszenia konkursu przesłali swoje odpowiedzi, w dodatku w pełni prawidłowe. Gratulujemy Wam czasohonorowej wiedzy!

Oto pytania i prawidłowe odpowiedzi:

1) Komu chciała przekazać rozkaz Zosia, gdy przyszła do kwatery na Gęsiej?

Jastrzębowi

2) Więźniowie, wśród których była Lena z Jasiem i Helena, trafili do obozu w kościele. Byli zdziwieni, ponieważ sądzili, że zostaną przewiezieni w inne miejsce. Gdzie?

Na Dworzec Zachodni, następnie do obozu w Pruszkowie

3) Jakiej marki był samochód, którym Lena z małym Jasiem została przywieziona po uwolnieniu z Pawiaka? Podaj również jego numer rejestracyjny.

Opel Blitz, WH-34778

4) Jakiego utworu słuchał Michał w radiu myśląc, że to szyfr sowietów? Podaj tytuł i kompozytora.

"Walc kwiatów" z "Dziadka do orzechów" Piotra Czajkowskiego

5) Jaki stopień wojskowy miał Fibonacci?

Był podchorążym

Spośród osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi, wylosowaliśmy Julię ze Starogardu Gdańskiego (Julia047), która otrzymuję zestaw zdjęć z autografami: Agnieszki Więdłochy (Leny), Jakuba Wesołowskiego (Michała), Mariusza Ostrowskiego (Ernesta).

Gratulujemy!

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze