Strona główna "Czas honoru" na III. Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu
"Czas honoru" na III. Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu
Wpisany przez Marta, Wałcz   

26 kwietnia 2015 roku, w teatrze Baj Pomorski w Toruniu, w ramach Festiwalu Sztuki Faktu, odbyło się spotkanie z twórcami "Czasu honoru". Fanklub reprezentowały Marta Adamczak i Joasia Chyła.

Po przywitaniu przez prowadzącą na scenę weszli: Olga Bołądź, Kasia Sawczuk, Jakub Wesołowski, Adam Fidusiewicz oraz producent serialu - Michał Kwieciński wraz z dyrektorem TVP2 - Jerzym Kapuścińskim. Wtórowała im muzyka Bartosza Chajdackiego.

 

Aktorzy wraz z producentem i dyrektorem TVP odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań. Powiedzieli między innymi o tym, w jaki sposób przygotowywali się do swoich ról, czy też jakie wypadki spotkały ich na planie. Jeden z nich, to poparzenie ręki przez Olgę Bołądź. Aktorkę wywiozła z planu karetka, ale wszystko dobrze się skończyło. Dowiedzieliśmy się również, że niektóre ubrania dla kobiet były autentyczne, dlatego zostały podzielone na lepsze oraz gorsze, czyli te narażone na zniszczenie. Kuba Wesołowski opowiedział o ważnej roli pirotechniki w "Czasie honoru", a Adam Fidusiewicz o znaczeniu historii II Wojny Światowej w jego życiu.

Pomiędzy zadawanymi pytaniami odtwarzano fragmenty serialu oraz teledysk "Dziewczyna z granatem". Przy tej okazji, Olga Bołądź przyznała, że nie ogląda siebie na ekranie: "Mam bardzo intymny stosunek do moich postaci, które kocham i ja się nimi po prostu staję. Nie umiem na siebie patrzeć, nie lubię (...) zostawiam sobie moje wyobrażenie o roli w mojej głowie i z tym żyję i tak mi jest dobrze.

Podczas spotkania został podjęty również temat kluczowy dla fanów "Czasu Honoru" - czy jest szansa na kolejną serię? Producent oraz dyrektor TVP2 nie odpowiedzieli jednoznacznie, jednakże dali nadzieję, iż jest taka możliwość.

Na koniec spotkania prowadząca przekazała mikrofon publiczności, która zadała kilka pytań. Następnie wszyscy wyszliśmy przed teatr, aby zrobić zdjęcia, porozmawiać i poprosić o autografy. Wydarzenie takie, jak każde spotkanie z twórcami "Czasu honoru", jest zawsze wielkim przeżyciem dla  nas - "fanklubowiczów". Oby jak najwięcej takich spotkań.

zdjęcia: Joasia Chyła

 

Specjalne pozdrowienia dla naszego fanklubu
od Olgi Bołądź, Jakuba Wesołowskiego
i Adama Fidusiewicza:


 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze