Strona główna Zmarła Halina Skoczyńska - serialowa Gertruda Fischer
Zmarła Halina Skoczyńska - serialowa Gertruda Fischer

17 maja 2016 r., w wieku 62 lat, zmarła Halina Skoczyńska, która w "Czasie honoru" wcieliła się w rolę Gertrudy Fischer.

Aktorkę mogliśmy oglądać w IV serii serialu.

Zagrała ciężko chorą matkę gubernatora Warszawy, otoczona opieką kochającego syna, który sprowadza do opieki nad nią dr Marię Konarską.

Początkowo zgryźliwa i oschła, umęczona fizycznie chorobą, z czasem docenia szczerość i oddanie Marii, zaprzyjaźnia się z nią.

Oto wypowiedź Haliny Skoczyńskiej na temat jej udziału w "Czasie honoru" bez makijażu:
"-Każda rola jest dla mnie wyzwaniem, ale nie z powodu wyglądu ani charakteryzacji. Stworzenie wiarygodnego człowieka, czy to z jego wewnętrznym dramatem, czy humorem i radością - to jest wyzwanie. A oszpecanie czy upiększanie jest tylko inspiracją i pomocą w tworzeniu postaci. Czasami najlepszą charakteryzacją jest jej brak. Takie role "bez urody" bywają najbardziej interesujące." [film.interia.pl]

Halina Skoczyńska urodziła się 12 lipca 1953 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Była absolwentką krakowskiej PWST. Debiutowała na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego w spektaklu "Anna Livia". W przeszłości była związana z teatrami: Bagatela w Krakowie, Współczesnym i Polskim we Wrocławiu, Nowoczesnym w Poznaniu oraz Teatrem Jaracza w Łodzi. Od 2008 roku występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie.

 

Halina Skoczyńska jako Gertruda Fischer

Halina Skoczyńska i Robert Kozyra na planie IV serii Czasu honoru.

Halina Skoczyńska jako Gertruda Fischer, kadr z odcinka 50. "Ostatnia podróż" [tvp.pl]

 

Czytaj także:

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze