Strona główna Aktualności
Książka Czas Honoru. Pożegnanie z Warszawą - premiera 6 listopada
Wpisany przez Czarna   
piątek, 20 września 2013 23:00

21 września 2013

Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą.

6 listopada 2013, nakładem Wydawnictwa Zwierciadło, ukaże się trzecia, ostatnia część książki Jarosława Sokoła pt. 'Czasu Honoru. Pożegnanie z Warszawą'.

Trzecia część trylogii rozpoczyna się w miejscu, gdzie kończy się jej poprzedniczka - "Czas honoru. Przed Burzą". Nowy tom składa się z dwóch części - pierwszej opisującej przygotowania do powstania i drugiej, tej najbardziej oczekiwanej, czyli samego Powstania Warszawskiego.

W zapowiedzi wydawniczej czytamy: "Janek Markiewicz, Bronek Woyciechowski oraz bracia Michał i Władek Konarscy ponownie zmierzą się ze starymi wrogami, wśród których najgroźniejsi są szef Gestapo Lars Rainer oraz sowiecki oficer - Sorokin. W tym tomie będą ukazane ich losy w trakcie przygotowań Armii Krajowej do powstania przeciwko okupantowi i podczas samego powstania warszawskiego. Walka z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni powstania, rzeź Woli, tragiczny koniec polskiej stolicy - wątki te nie znalazły się w telewizyjnym serialu."

 
Jarosław Sokół na Warszawskich Targach Książki
środa, 15 maja 2013 23:00

W najbliższą sobotę, 18 maja 2013 r. będzie kolejna okazja do spotkania ze współscenarzystą serialu i autorem książek z serii "Czas honoru" - Jarosławem Sokołem.

W ramach odbywających się w stolicy Warszawskich Targów Książki, w sobotę od godziny 14:00 do 15:00, na stoisku Wydawnictwa Zwierciadło (172/D17) Jarosław Sokół będzie podpisywał książki "Czas honoru" i "Czas honoru. Przed Burzą".

Dla tych, którzy nie mają jeszcze tych wydawnictw niespodzianka - możliwość zakupu z 30% rabatem.

Zapraszamy!

 
Spotkanie z Jarosławem Sokołem w Łodzi - relacja
Wpisany przez Urszula, Nowy Targ   
niedziela, 28 kwietnia 2013 21:47

23 kwietnia 2013 w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi miało miejsce spotkanie z Jarosławem Sokołem, scenarzystą i autorem trylogii "Czas honoru".

Tematem rozmowy z cyklu "Pokolenia", którą prowadziła Marta Zdanowska, była nie tylko ostatnia książka pisarza, ale również serial.

Na spotkaniu była przedstawicielka naszego fanklubu - Urszula. Oto jej relacja z tego wydarzenia.

Jak to było, że najpierw powstał serial , a dopiero potem została napisana książka?

 
Czas Honoru w radiowej Jedynce
Wpisany przez Czarna   
środa, 26 września 2012 08:42

26 września 2012

Dziś w radiowej Jedynce jednym z tematów "Czterech Pór Roku" był Czasu Honoru.

Redaktor Roman Czejarek rozmawiał z Jarosławem Sokołem - autorem książek oraz współautorem scenariusza naszego ulubionego serialu.

Pan Jarosław mówił m.in. że to dobrze, że serial nie będzie kontynuowany, bo przedłużanie byłoby sztuczne i nie byłby to już Czas Honoru, a inny serial.

 
Premiera książki "Czas Honoru. Przed Burzą"
Wpisany przez Czarna   
wtorek, 18 września 2012 23:00

19 września 2012

Czas Honoru. Przed Burzą

Dziś nakładem Wydawnictwa Zwierciadło, ukazała się druga część trylogii Jarosława Sokoła pt. 'Czasu Honoru. Przed burzą'.

Akcja powieści toczy się na tle prawdziwych wydarzeń z przełomowego roku wojny, takich jak masakra na Wołyniu czy powstanie w warszawskim getcie.

A oto fragment rozpoczynający książkę:
"Styczeń 1943, Warszawa
Kiedy Lars Rainer został mianowany szefem warszawskiego Gestapo, poczuł się perfidnie oszukany. Jeszcze przed miesiącem był pewien, że sprawa jest na dobrej drodze i już niedługo zostanie przeniesiony do ukochanego Lyonu. Dostał przecież awans na Obersturmbahnführera, a przed czterdziestką rzadko kto awansował aż tak wysoko. Mogło to oznaczać tylko jedno: szykowali go na szefa Gestapo w Lyonie.
"

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze