Strona główna II część
"Czas honoru. Przed Burzą" - streszczenie

"Czas Honoru - Przed Burzą" to kolejna część losów dobrze nam znanych cichociemnych.

Egzekutor Bronek, fałszerz dokumentów Janek oraz oficer wywiadu Michał i jego starszy brat Władek, szef komórki łączności z Londynem, prowadzą zaciętą walkę z okupantem. Ich najgroźniejszym wrogiem staję się ambitny szef warszawskiego gestapo, były as niemieckiej policji Lars Rainer, którego wątek zostaje bardziej rozbudowany niż w telewizyjnej interpretacji.

Zapierające dech w piersiach akcje dywersyjne łączą się z wątkami miłosnymi głównych bohaterów. Możemy śledzić losy ulubionych par. Janka i Leny, uciekinierki z getta, której trudno odnaleźć się w wojennej rzeczywistości, Władka i łączniczki Rudej, którzy od pierwszego spojrzenia zakochali się w sobie do szaleństwa, Michała i Celiny, którzy mimo przeciwności szukali wspólnego szczęścia, oraz Wandy i Bronka pary z doświadczeniami i ogromną wiarą w to, że w końcu będą szczęśliwi. Podczas pobytu na Pawiaku doświadczają brutalności jakiej do tej pory nie doznali. Bestialskie przesłuchania sprawiły, iż młodzi cichociemni zaczynają rozumieć, że nawet oni nie zmienią biegu wydarzeń.

Fascynująca i pełna zwrotów akcji historia o miłości, historii i wielkiej przyjaźni ludzi, którzy gdyby nie wojna, pewnie nigdy by się nie poznali. Prócz nowych i rozbudowanych wątków, możemy utożsamiać tę część z II serią serialu. Mimo faktu, iż jest to już druga część, jest równie ciekawa i intrygująca jak pierwsza.

 
"Czas Honoru. Przed Burzą" - nasze opinie i recenzje

Zapraszamy wszystkich, którzy przeczytali już drugą część trylogii Jarosława Sokoła "Czas Honoru. Przed Burzą" do podzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami.

Czy książka spełniła Wasze oczekiwania?
Podoba Wam się bardziej czy mniej niż część pierwsza?

Zapraszamy, piszcie w komentarzach!

 


Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze