Strona główna O fanklubie
O fanklubie

Fanklub "Czasu honoru" Cichociemni powstał w 2010 roku.

Początkowo należały do niego osoby z Kielc i okolic, ale z biegiem czasu, gdy powstała pierwsza strona internetowa fanklubu, zaczęły się do niego zapisywać osoby z całej Polski.

Pierwszy rok działalności upłynął na gromadzeniu materiałów na temat serialu oraz na sprawach organizacyjnych, w tym nawiązywaniu kontaktów z produkcją. Efektem tych prac było zaproszenie do wizyty na planie IV serii. Niewielka wówczas reprezentacja "Cichociemnych" brała udział w nagraniach kilku scen jako statyści. Gościliśmy również na konferencji prasowej połączonej z przedpremierowym pokazem pierwszego odcinka IV serii. Była to również doskonała okazja do spotkania z twórcami i aktorami.

Wraz z premierą IV serii uruchomiona została nowa strona internetowa www.fanklubcichociemni.pl. Dzięki niej mogliśmy realizować nowe pomysły związane z "Czasem honoru" i fanklubem. Pojawiły się rozbudowane galerie zdjęć, ankiety, streszczenia odcinków, system komentarzy. Do fanklubu zapisywało się coraz więcej osób zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Powstały nasze profile na Facebooku, Google+ oraz kanał na YouTube, w którym zamieszczamy nagrania rozmów z aktorami i twórcami "Czasu honoru". Na naszej stronie pojawiły się pierwsze konkursy, w których do wygrania były zdjęcia aktorów z ich autografami.

Pod koniec 2011 roku wydana została książka Jarosława Sokoła "Czas honoru". Gościliśmy na konferencji prasowej z okazji jej premiery, a współpraca z wydawnictwem Zwierciadło zaowocowała kolejnym konkursem pt. "Moja V seria". Do wygrania były wówczas egzemplarze pierwszego tomu trylogii współscenarzysty serialu.

Początek 2012 roku upłyną nam pod znakiem "Fanklubowego Konkursu Niedzielnego", w ramach którego powstało wiele ciekawych prac na temat serialu i jego bohaterów. Zwycięzców nagrodziliśmy kolejnymi zdjęciami aktorów z ich autografami oraz wspaniałymi plakatami, które otrzymaliśmy od producentów serialu.
Od kwietnia do połowy sierpnia uważnie śledziliśmy doniesienia z planu V serii. W tym czasie przeprowadziliśmy akcję "Fani kręcą, czyli pozdrowienia dla ekipy Czasu Honoru", która polegała na nagrywaniu przez fanów filmów z pozdrowieniami dla ich ulubionych aktorów. Wszystkie życzenia i pozdrowienia znalazły się na płytach DVD, które przekazaliśmy twórcom serialu. Prezentami dla aktorów były również portrety granych przez nich postaci, które narysowała jedna z naszych fanklubowych koleżanek. Przed wakacjami powstały też nasze fanklubowe koszulki.

W lipcu miało miejsce niezwykle ważne dla fanów wydarzenie - wizyta na planie serialu. To były niezapomniane dwa dni, podczas których obserwowaliśmy pracę ekipy filmowej, a także rozmawialiśmy z twórcami, aktorami, reżyserami oraz producentami z TVP i Akson Studio.
W sierpniu reprezentacja fanklubu uczestniczyła w przedpremierowym pokazie pierwszego odcinka V serii. Przyznaliśmy wówczas twórcom "Czasu honoru" symboliczną nagrodę fanów za najlepszy polski serial historyczny.
We wrześniu, w ramach Dnia Otwartego TVP gościliśmy w "Pytaniu na Śniadanie", a także spotkaliśmy się z kolejnymi aktorami, którzy występowali w serialu.

Gdy rozpoczęła się emisja, zapowiadanej jako ostatnia, V serii "Czasu honoru", fani zaproponowali, aby powstała kinowa wersja serialu.

Obecnie swoje konto w fanklubie ma ponad 550 osób mieszkających w Polsce i poza jej granicami (w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji).
Naszą stronę www.fanklubcichociemni.pl odwiedza tygodniowo od 5 do 10 tysięcy internautów.
Fanklubowy profil na Facebooku "lubi" już blisko 1500 osób.

Dla wielu z nas "Czas honoru" w postaci serialu, książek czy muzyki Bartosza Chajdeckiego przyczynił się do interesowania historią i literaturą, a także do pielęgnowania tradycji, poszanowania wartości i patriotyzmu.

Spotykamy się codziennie na naszej stronie internetowej, a niedzielne wieczory są okazją do "pogaduszek" nie tylko o serialu

Fanklub "Cichociemni" przeznaczył na aukcję WOŚP osiem zdjęć z autografami aktorów. Z licytacji uzyskano 462 zł.

W marcu 2013 roku zakończył się konkurs "Czasohonorowa stylizacja", którego uczestnicy przebierali się na postacie z serialu.

 

 

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze